מלגות הות"ת לדוקטורנטיות מצטיינות בתחומי ההייטק

הוועדה לתכנון ולתקצוב במועצה להשכלה גבוהה כוננה תכנית מלגות במטרה לעודד נשים להמשיך ללימודי תארים מתקדמים במקצועות ההייטק: הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת מחשבים, הנדסת תוכנה, הנדסת תקשורת, מדעי המחשב, פיסיקה ומתמטיקה.

 

המלגה נועדה לאפשר לסטודנטיות מצטיינות במקצועות ההיי-טק להקדיש את מלוא זמנן ללימודיהן ובכך לקצר את משך לימודיהן עד לקבלת התואר השלישי, ולעידוד השתלבותן בסגל האקדמי של המוסדות להשכלה גבוהה.

 

במסגרת התכנית תעניק הות"ת מדי שנה עד 10 מלגות חדשות, ולא יותר משלוש מלגות במחזור למוסד. האוניברסיטה רשאית להמליץ על 6 מועמדות.

 

סכום המלגה הוא 72,200 ₪ לשנה למשך שלוש שנים: 52,200 ₪ הקצבת הות"ת ועוד 20,000 ₪ נוספים במימון היחידה/המנחה כתוספת למלגה ולכיסוי הוצאות מחקר.

 

המועמדות למלגה יהיו בעלות תואר שני או סטודנטיות במסלול הישיר לדוקטורט שהצעת המחקר שלהן לדוקטורט אושרה לא יותר משנה לפני מועד בחירתה של המועמדת ע"י האוניברסיטה.

ניתן להמליץ על מועמדת שהצעת המחקר שלה הוגשה לשיפוט וטרם אושרה, וזאת בצירוף לאישור המנחה והתחייבות לעדכון הות"ת על אישור ההצעה עד 30.9.2024.

 

המלגאית מתחייבת כלפי האוניברסיטה:

א.  לסיים את עבודת המחקר תוך שלוש שנות המלגה או לכל היותר תוך ארבע שנים ממועד זכייתה  במלגה. 

ב.  לעבוד בתקופת המלגה בעבודות שונות (כולל כעוזרי הוראה, בהוראה ועבודות אחרות) בהיקף שלא יעלה על 8 שעות עבודה שבועיות, ובתנאי שהעבודה רלוונטית לתחום  הלימודים או המחקר ובאישור בכתב ממנחה עבודת הגמר.

ג.  לבקש את אישור האוניברסיטה לכל הפסקה בעבודת המחקר לתקופה של שישה חודשים או יותר.

ד.  בתקופת המלגה תתאפשר יציאה לחו"ל במסגרת המלגה כפי שמפורט בתקנון.

 

דוקטורנטים שהגישו מועמדות למלגה זו במחזורים קודמים ומועמדותם הוגשה לות"ת (אחרי שלב המיון האוניברסיטאי) אינם יכולים להגיש מועמדות שנית. בנוסף, על פי כללי ות"ת, לא ניתן להגיש מועמדות ליותר מתכנית מלגות אחת של ות"ת בו זמנית בשנה נתונה.

 

נא תשומת לבכם כי כל תוכניות מלגות המצויינות של הות"ת מיועדות אך ורק לבעלי אזרחות ישראלית או בעלי מעמד של "תושב קבע".

 

להלן המסמכים הנדרשים:

 

1.         טופס הבקשה (מודפס).

2.         קורות חיים (לפרט את התארים ולציין אם הוענקו בהצטיינות או בהצטיינות יתרה,  פרסים וכד') ורשימת פרסומים (אם יש).

3.         גיליונות ציונים של תואר ראשון ושני (ובכלל זה ציוני הגמר וציון עבודת התזה).

4.         תקציר עבודת ה-M.Sc או MA. מועמדים שהתקבלו למסלול ישיר לדוקטורט יגישו תקציר הישגיהם במחקר (2-1 עמודים).

5.         תקציר הצעת המחקר (5-3 עמודים).

6.       שלושה מכתבי המלצה:

א. ממנחה הדוקטורט

ב. ממנחה התואר השני

ג. מחבר סגל אקדמי המכיר את המועמדת.

7.         אישור ממדור תלמידי מחקר לקבלה כתלמיד מחקר שלב ב' (אם כבר יש).

8.         טופס פנימי.

9.         כתב התחייבות חתום בידי המועמד.

10.        אישור דקאן/בי"ס/חוג/מנחה להשתתפות במימון המלגה בסך 20,000 ₪ לשנה.

                                               

את כל המסמכים, ובכלל זה מכתבי ההמלצה, נא להגיש למדור קרנות ומלגות בעותק אחד עד יום שלישי, 21 במאי 2024, ובנוסף נא לשלוח קובץ PDF של כל החומר בדואר אלקטרוני לכתובת shlomita@tauex.tau.ac.il.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל אביב
P.O. Box 39040, Tel Aviv 6997801