מלגות אדמס Adams Fellowship – תשפ"ד

האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים תעניק מלגות לתלמידי התואר השלישי במדעי החיים, הנדסה, מתמטיקה ומדעי המחשב במימון התורם מר מרסל אדמס מקנדה.

 

סכום המלגה הוא 100,000 ש"ח לשנה לתקופה של 3 שנים עם אפשרות הארכה לשנה אחת נוספת. על המלגאי לסיים את עבודת הדוקטור שלו בפרק הזמן שבו הוא מקבל את המלגה. האוניברסיטה תעניק למלגאי אדמס פטור מלא מתשלום שכר הלימוד ובכלל זה תשלומים נלווים.

 

בנוסף תעניק התכנית לכל מלגאי מלגת נסיעה בסך 3,000$ לשנה, המיועדת להשתתפות פעילה בכנס, סדנה או מחקר בחו"ל, או לשהייה בחו"ל לצורך חיפוש מקום להשתלמות בתר-דוקטורית.

 

המלגות מיועדות לדוקטורנטים מצטיינים, תושבי ישראל, אשר התקבלו ללימודי דוקטורט, לפי התאריך המופיע בגוף המסמך הרשמי של האוניברסיטה, אחרי 1 באוקטובר 2021 ולא יאוחר מ-1 באוקטובר 2022, במסלול הרגיל. עוד מיועדת המלגה לתלמידי המסלול הישיר לדוקטורט גם בשנה השניה ללימודים לתואר, שהתחילו את לימודי הדוקטורט אחרי ה-1 באוקטובר 2020 ולא יאוחר מ-1 באוקטובר 2022.

המלגות מיועדות אך ורק לסטודנטים העוסקים במחקרם במסגרת מוסד המחקר, שאינם מקבלים מלגות לימודים אחרות (חוץ מסטודנטים במסלול כפול של  MD/PhD) ושאינם עובדים אלא בעבודה הקשורה ישירות בשיפור הכשרתם לצורך עבודת הדוקטור שלהם.

מלגאי אדמס אינם רשאים לעבוד בכל תעסוקה נוספת המתגמלת עבודתם בשכר, למעט העסקה בהיקף של 25% ממשרת עוזר הוראה בפועל או בכמות מצטברת של שעות, עד ליום אחד בשבוע, הגדול בין השניים – כאסיסטנט במוסד האקדמי שבו מתקיימת עבודת הדוקטור על-ידי המלגאי. סייג זה נועד לשמור על רמת הוראה גבוהה במוסד האקדמי על ידי מלגאי אדמס.

מלגאי אדמס אינם יכולים לקבל תשלום מחברה – גם אם העבודה (internship) תורמת להכשרתם.

 

אוניברסיטת תל-אביב התבקשה להמליץ על 4 מועמדים בלבד.

 

מלגות אדמס נמנות עם המלגות היוקרתיות ביותר המוענקות לדוקטורנטים במערכת ההשכלה הגבוהה. הן מוענקות אך ורק על בסיס של הצטיינות אישית בלימודים ובמחקר המדעי, ולא לפי שיוך מוסדי. מאחר שהזוכים נבחרים ברמה הארצית, מתבקשים הדקאנים לבחור בקפדנות יתרה את המועמדים למלגה זו ולהמליץ על התלמידים המצטיינים ביותר מקרב תלמידי התואר השלישי, שתרומתם וחשיבותם למחקר המדעי ודאיים.

 

אין להמליץ על מועמדים שיומלצו למלגת קרן קלור או לתכנית עמיתי עזריאלי באותה שנה אקדמית.

מועמד שיוגש ע"י האוניברסיטה למלגת אדמס, לא יוכל להגיש באותה שנה מועמדות לתוכניות המל"ג לדוקטורנטים מצטיינים במדע וטכנולוגיה קוונטיים ובמדעי הנתונים.

מצ"ב טופס הגשת מועמדות (לשימוש פנימי בלבד), תקנון והנחיות.                   

 

כל המסמכים הנדרשים יוגשו ללשכות הדקאנים בפקולטות עד יום שלישי, 13 בדצמבר 2022.  

דקאני הפקולטות מתבקשים לרכז את הבקשות מבין מועמדי הפקולטות שלהם ולהגיש ל מדור קרנות ומלגות 2-1 מועמדים בלבד עד יום שלישי, 20 בדצמבר 2022.

את טופסי הבקשה של המועמדים המומלצים בצירוף המסמכים המפורטים בסעיף ג' של התקנון, יש להגיש בעותק אחד מודפס (לא יתקבלו מסמכים בכתב יד), ובנוסף קובץ PDF המכיל את כל מסמכי ההגשה. את הקובץ יש לשלוח ל-shlomita@tauex.tau.ac.il.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>